aileler

Değerli Ailelerimiz;

Çocuklarımızın üniversite sınavlarına hazırlıkları aşamasında yaşadığımız belki de bazen kaygıya dönüşen heyecan, üniversite eğitimi esnasında, mezuniyet sonrası iş hayatına nasıl atılacağı konusu ile devam eder. Zira öğrencinin mezuniyet sonrası dolgun ücretle cazip bir işe yerleşmesi en büyük beklentidir. Bu beklentinin gerçeğe dönüşmesi için en önemli kriter ise öğrencinin nitelikli ve kendine güveni tam olan bir mühendis olarak mezun olabileceği eğitim almasıdır. Bu noktada, okul ve iş hayatı arasındaki köprü görevini üstlenecek, Ortak Eğitim Modelimizi hayata geçiriyoruz.

Ortak Eğitim Modelimizde öğrenci dilerse, eğitiminin son yılında bir iş yerinde (sigortalı ve ücretli olarak) çalışarak, bir yandan üniversite eğitimini tamamlarken diğer yandan da mezuniyet sonrası iş hayatına hazırlanır.

Bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınızın geleceği için gösterdiğimiz bu çabamızın, gelecek kaygısı taşımayan mühendisler yetiştirmemize aracı olacağına olan inancımız tamdır. Ortak eğitim konusundaki tüm soru ve sorunlarınız için lütfen bize ulaşınız.

 

Saygılarımızla,
Prof. Dr. Semih EKERCİN (Koordinatör)
ASÜ Mühendislik Fakültesi
Ortak Eğitim Koordinatörlüğü
[email protected]

ASÜ MF